• Teatrzyk profilaktyczny

• 13 maja od samego rana czekały nas niespodzianki. W naszej szkole zagościł  Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja ” Magic” z Białegostoku, który zaprezentował dzieciom przedstawienie zatytułowane „Rodzinka jak malinka”.
            Dzięki zabawnym perypetiom bohaterów dzieci uczyły się zachowań prozdrowotnych – zdrowego odżywiania, higieny osobistej i aktywnego spędzania czasu wolnego. Przedstawienie wniosło również wiele wartościowych informacji na temat relacji w grupie - szacunku, tolerancji, akceptacji.

Była to doskonała zabawa z dużą dawką humoru i jednocześnie ważnym przesłaniem.

• W bibliotece i na poczcie

• To był niezwykle aktywny tydzień dla uczniów PSP w Augustowie. Z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) oraz Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach, gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji. Poznaliśmy specyfikę zawodu bibliotekarza i utrwaliliśmy zasady korzystania z bibliotek. Jak się okazało, każdy z nas może wśród książek znaleźć te, które są dla niego ciekawe.
            Po wizycie w bibliotece wyruszyliśmy na pocztę. Tam przywitała nas pani Naczelnik - Agnieszka Mąkosa. Zapoznaliśmy się z charakterem pracy listonosza i innych pracowników Poczty Polskiej. Mieliśmy okazję samodzielnie zaadresować koperty i wysłać pozdrowienia do naszych rodziców. Niektórzy z nas przemierzali również czapkę i torbę listonoszkę. Na zakończenie wizyty na poczcie wysłaliśmy nasze listy. Kupiliśmy też pamiątki i zjedliśmy pyszne lody. To był bardzo udany i pouczający wyjazd.

• Nasz ogródek

• Przyroda obudziła się do życia. Zewsząd słychać śpiew ptaków i dźwięki pracujących owadów. Sezon działkowo - ogrodowy w pełni. Z tej przyczyny uczniowie klas 0-III PSP w Augustowie również przygotowali swoje grządki. Dzięki pomocy pana Janusza Cybulskiego, dziadziusia jednego z naszych uczniów, uzupełniliśmy naszą skrzynię świeżym kompostem. Chętnych do przekopywania i wyrównywania nie brakowało. Podczas ogrodniczych zabiegów podziwialiśmy pracujące na grządce dżdżownice. Przypomnieliśmy sobie zasady pielęgnacji roślin i zabraliśmy się do pracy. Zasialiśmy rzodkiewkę i buraki. Zasadziliśmy pomidory, paprykę, selery, pory, cebulę i sałatę. Na zakończenie wszystko solidnie podlaliśmy. Nasza grządka prezentuje się imponująco. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze plony.

• Dzień Strażaka

• Ich przyjazd nie zawsze zwiastuje, że dzieje się coś złego. Tak też było dziś w PSP w Augustowie. Sygnał strażackich syren nie wywołał w nas stresu lecz radość. Nasi dzielni Bracia Strażacy z OSP w Pionkach na czele z prezesem p. Danielem Kupisem świętowali z nami Międzynarodowy Dzień Strażaka. Nie zabrakło ani garści solidnej wiedzy popartej praktyką, ani żartów i dobrej zabawy. Strażacy zaprezentowali swoje umiejętności i przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Każdy z nas mógł zmierzyć się z zadaniami na co dzień przez nich wykonywanymi. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że wysoka sprawność fizyczna, zwinność i rozległa wiedza to podstawa aby zostać strażakiem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałe i owocne spotkanie. Życzymy aby św. Florian czuwał nad Wami i chronił od niepowodzeń.

• Święto Konstytucji

• W PSP w Augustowie po raz kolejny uczczono Święto Konstytucji 3 Maja. Podczas zaaranżowanego sejmiku uczniowskiego prowadzący przybliżyli okoliczności i znaczenie uchwalenia najważniejszego dokumentu w państwie. Każdy uczeń bowiem powinien wiedzieć jak najwięcej o przeszłości swojego kraju w myśl słów: Naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Starsi odpowiedzieli młodszym na pytania, czym jest OJCZYZNA, NARÓD, WOLNOŚĆ. Poszanowania wspomnianych wartości uczymy się w szkole, właśnie m.in. dzięki takim patriotycznym spotkaniom. Uczniowie przypomnieli też o Święcie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzonym 2 maja.

• 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi, święto naszej planety - naszego domu.

• Dla dzieci klas 0-III PSP w Augustowie był on wyjątkowo radosny ale i pouczający. Uczniowie obejrzeli i omówili film edukacyjny, utrwalając w ten sposób zbiór zasad dbałości o nasza planetę i kształtujących zasady proekologiczne.
            Wspólnie posadziliśmy w donicach kwiaty dla Ziemi i wykonaliśmy plakat, który jest naszą obietnicą stosowania się do zasad dbałości o nią.
            Naszej kochanej Planecie życzymy wiele słońca, czystych wód, śpiewu ptaków i powietrza bez smogu, a wszystkim jej mieszkańcom pragniemy przypomnieć, że "Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas" (Florian Plit).