• Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej

•

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Augustowie  wzięli udział w Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej . Konkurs odbył się  w środę 24 kwietnia w Kozienicach. Zorganizowany został przez OPP „Ogródek Jordanowski”. Celem konkursu była popularyzacja utworów religijnych, wspieranie muzyki chrześcijańskiej, rozbudzanie zainteresowań muzycznych oraz rozwijanie talentów wokalnych wśród uczniów.  Szkołę reprezentowały trzy zespoły:

- Klasa I w składzie : Błazik Nikola, Cybulski Antoni, Gadecki Filip, Kalbarczyk Oliwier, Mikliński Łukasz, Kokhov Andrii

- Dziewczyny z kl. V-VII w składzie: Brodowska Natasza, Fila Barbara, Jankowska Maja, Stój Lena, Waniek Michalina, Sztyber Roksana

- Chłopcy z kl. V-VI w składzie: Cybulski Franciszek, Jaroszek Marcel, Kalbarczyk Oskar, Koniarczyk Gabriel, Maciąg Aleks, Mikliński Michał

Każdy zespół  wykonał jeden utwór o charakterze religijnym. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie z klasy I zajmując III miejsce oraz drużyna chłopców zajmując II miejsce. Laureaci otrzymali dyplomy oraz piękne statuetki aniołów. Ogromne brawa dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na konkurs,  profesjonalną organizację i miłą atmosferę. Wszyscy doskonale się bawili.

• Światowy Dzień Książki

• Książka to sposób na nudę, źródło nauki i rozwoju. Jest skarbnicą porad i wskazówek. Pozwala zatracić się w innej rzeczywistości, rozwijać kreatywność i fantazję.

23 kwietnia jest dniem poświęconym właśnie książkom. W naszej szkole odbył się z tej okazji apel mający na celu zwrócenie uwagi na wagę książek we współczesnym świecie i rozwoju człowieka. Sprawdziliśmy jak powstaje książka i kto jest zaangażowany w proces jej tworzenia. Uczniowie klasy pierwszej recytowali wiersze spod pióra patronki naszej szkoły, a starsi poprowadzili świetny quiz sprawdzający znajomość zasobów naszej biblioteki. Co niektórzy tuż po apelu zabrali się od razu do tworzeni swoich własnych książek.

Dobra książka to świetny sposób na relaks, dlatego wszystkich zachęcamy do czytania nie tylko od święta.

• Dzień Ziemi

• Jest naszą ostoją, miejscem życia i rozwoju. Ziemia, nasza planeta, nasz dom. Mamy ją jedną. Dała nam to, co najcenniejsze. Niestety galopujący rozwój cywilizacyjny niszczy ją z każdą sekundą coraz bardziej.

Ponad 50 lat temu czujność ekologów przyczyniła się do ustanowienia jej święta- Światowego Dnia Ziemi, który co roku przypada 22 kwietnia.

Właśnie dzisiaj w naszej szkole w hołdzie dla naszej Planety zorganizowaliśmy spacer po najbliższej okolicy, podczas którego wrzucaliśmy do skrzynek mieszkańców własnoręcznie przygotowane ulotki zawierające proste zasady funkcjonowania w życiu codziennym, wpływające na ochronę Planety. Najmłodsi uczniowie ozdobili pięknie budki lęgowe dla ptaków, które są nieodłączną częścią Matki Ziemi a swoim śpiewem umilają nam czas spędzany w szkolnym ogrodzie.

Podejmijmy wyzwanie i działajmy razem dla Ziemi. Nasze małe kroki mogą dać wielkie efekty.

• Warsztaty przyrodnicze

• Wiosna w pełni, a słoneczna pogoda przyczynia się do poruszenia w świecie nie tylko roślin, ale i zwierząt. Ze swoich kryjówek wychodzą mniejsi i więksi przedstawiciele różnych gatunków. We współpracy z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym postanowiliśmy przyjrzeć się płazom. Dzięki Pani Oli Kołacz spojrzeliśmy na ich świat z perspektywy żaby.

Starsi uczniowie dokonywali prac badawczych w terenie natomiast młodsi uczestniczyli w warsztatach na terenie szkoły. Poznaliśmy przedstawicieli płazów ogoniastych i bezogoniastych, ich cechy charakterystyczne, zwyczaje i wiele innych ciekawostek i istotnych wiadomości na ich temat. Największą przyjemność jednak sprawił nam żabi koncert.

Dziękujemy Pani Oli za przygotowanie warsztatów i wprowadzenie nas w niezwykły świat płazów.