• "Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie."( George Bernard Shaw). Z takim przesłaniem uczniowie naszej szkoły wprowadzili całą społeczność szkolną oraz przybyłych gości w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Niestandardowe przedstawienie, które uczniowie przygotowali i zaprezentowali pod czujnym okiem księdza Grzegorza ukazała każde
        • Jak co roku, uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Gama pomysłów na bombkę bożonarodzeniową była ogromna. Uczniowie wykonywali małe arcydzieła z dostępnych a niekiedy i z recyklingowych materiałów. Nagrodę w konkursie " Moja Bombka Bożonarodzeniowa" w kat. Szkoły Podstawowe, klasy I-IV, zdobyła uczennica klasy II, Nikola Błazik. Serdecznie gratulujemy Nikoli oraz innym zw
          • Towarzyszy ludziom od wieków. Chyba każdy kraj na świecie ma swoją ulubioną . W wielu krajach proces jej wytwarzania, produkcji ale i spożywania to prawdziwe rytuały. Herbata, bo niej mowa, zyskała niezwykłą popularność i uznanie. 15 grudnia w naszym kraju obchodzony jest Dzień Herbaty. W naszej szkole również spotkaliśmy się na warsztatach piernikowych przy herbatce. 12 grudnia najmłodsi uczniowie zakasali rękawy i wspólnie z bliskimi uczestnicz
            • Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe oraz przedszkolaki, wzięli udział w akcji "Serce za odwagę", której celem było przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów, a w szczególności Powstańców warszawskich i żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, żyjących w Polsce i za granicą. Dzieci stworzyły piękne świąteczne kartki, które - mamy nadzieję- wprowadzą odbiorców w magiczny okres Bożego Narodzenia i uświadomią, że nawet najmłodsze d
              • „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

                Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
                25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, białe itd. Wszystkie były śl
                • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szkoła do Hymnu", o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.
                  • 30 października przedszkolaki obchodziły święto królowej jesieni – Dyni.

                    Było to wyjątkowe wydarzenie niosące radość z jesiennych zbiorów. Dzieci celebrowały ten dzień w kreatywny sposób, bawiąc się oraz ucząc jednocześnie. Było smacznie i pomarańczowo.
                    • Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pt. "Znam Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa"

                      Konkurs jest jednoetapowy, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII z terenu Powiatu Radomskiego. Polega on na napisaniu testu ze znajomości mapy zagrożeń. Ma on na celu promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (zwaną KMZB), propagowanie jej wśród młodzieży oraz dążenie do zwiększenia świadomości na temat zagrożeń w przestrzeni
                      • Budowanie tożsamości dziecka to jedno z nadrzędnych zadań dorosłych, które je otaczają. Poznawanie lokalnej kultury, architektury i historii to obowiązek i powinowactwo względem młodego pokolenia. W drodze na tegoroczne wykopki, królewskim obyczajem- zatrzymaliśmy się w Jedlni. Na skwerze króla Władysława Jagiełły przywitał nas proboszcz i gospodarz parafii - ks. Janusz Smerda, który z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przybliżył nam postać kró
                        • W różnych częściach naszego kraju rożnie nazywane- ziemniaki, kartofle, grule czy pyry. Niezależnie od regionu i nazwy wszyscy je uwielbiamy. Nie brakuje przecież wśród nas smakoszy frytek, klusek czy placków ziemniaczanych, kopytek, kartaczy, a i pyzami mało kto pogardzi. Bez nich nie wyobrażamy sobie właściwie niedzielnego rodzinnego obiadu, są więc częścią polskiej kultury kulinarnej ale również nieodłącznym elementem polskiej gospodarki i rol
                          • 26 września obchodzimy jedno z najważniejszych świąt dla pasjonatów języków i kultury – Europejski Dzień Języków Obcych. To doskonała okazja, aby celebrować różnorodność językową i przypomnieć sobie jaką moc ma komunikacja.
                            • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
                                    • Mikołajkowa wycieczka

                                      Kolejnym już mikołajkowym prezentem dla naszych uczniów z klas 0, II i IV była wycieczka do Radomia.

                                      Najpierw udaliśmy się do parku trampolin JUMP WORLD. Po rozgrzewce z instruktorem jedni dali susa do basenu z gąbkami lub na poduszki powietrzne. Inni wybrali ściankę Spider-Mana, bitwy gladiatorów, strefę akrobatyczną czy wiele innych atrakcji. Mogliśmy w tym miejscu połączyć doskonałą zabawę i rozwijanie sprawności fizycznej, a przy okazji spalić sporo kalorii.

                                    • Kiermasz dla Mikołaja

                                      "Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli" (Albert Schweitzer).

                                      Kierując się tą myślą cała społeczność szkolna PSP w Augustowie 4 grudnia zorganizowała kiermasz na rzecz zbiórki środków na leczenie małego Mikołaja.

                                      Mimo panującego zimna atmosfera była niezwykle gorąca. Przygotowane w rekordowej ilości słodkości znalazły odbiorców w okamgnieniu, co przełożyło się na zasobność puszek.

                                    • Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!

                                      Pod takim hasłem dzieci z klas 0 i II zaczęły magiczny dzień. Przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb.

                                      Przelewanie wosku przez dziurkę od klucza pobudziło wyobraźnię. Dzieci starały się z powstałych kształtów odczytać, co jest im pisane w przyszłości. Dzięki zabawie z butelką dowiedziały się, kim zostaną kiedy dorosną. Okazało się, że są wśród nas przyszli policjanci, leśnicy, krawcowe i nauczyciele. Inne wróżby z wykorzystaniem patyczków, zapałek, butów i serc dostarczyły również dużo niezwykłych przeżyć i emocji.

                                    • "Moje spotkania z puszczą"

                                      24 listopada odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach uroczystość finałowa podsumowująca konkurs „Niezwykły świat roślin – moje spotkanie”. To już XXXII edycja konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z puszczą" organizowanego przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.

                                      Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VI Małgorzata Zborowska, która otrzymała wyróżnienie w kategorii plastyka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                    • Dzień Pluszowego Misia

                                      „Jadą, jadą misie, hop, siup, tra la la”... 25 października dojechały także do PSP w Augustowie i towarzyszyły dzieciom z klas " 0" i II podczas zajęć, na których świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia .

                                      Najmłodsi rozpoczęli dzień od misiowego przysmaku. Smakując miodek witali się po misiowemu. Uczniowie poznali historię powstania Pluszowego Misia oraz wzięli udział w sesji zdjęciowej ze swoim przyjacielem. Dzieci i Misie uczestniczyły we wspólnych tańcach, zabawach, grach i pracach plastycznych. Na zakończenie dnia uczniowie poznali misiowych bohaterów sprzed lat - Colargola i Misia Uszatka podczas misiowego seansu filmowego.

                                    • "Wolność, naród, ojczyzna"

                                      „Wolność, naród, ojczyzna” - pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole akademia z okazji niedawnej 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała ona uroczystą oprawę z udziałem pocztu sztandarowego i pięknym wykonaniem pieśni patriotycznych przy akompaniamencie muzyki. Całość dopełniła narracja, która odwołując się do słów Jana Pawła II była odpowiedzią i jednocześnie wskazówką dla uczniów, jak w dzisiejszych czasach być patriotą, jak ważna jest wolność, dlaczego naród i ojczyzna to bliskie nam słowa.

                                    • Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

                                      Patriotyzm, Ojczyzna, honor, pamięć, symbole narodowe, poznawanie historii kraju, dbałość o język polski, kultywowanie tradycji – wszystkie te pojęcia wybrzmiały w wierszach prezentowanych przez dzieci podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Był on kolejnym przedsięwzięciem realizowanym przez naszą szkołę w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy recytatorzy pamiętali o właściwej postawie, stroju galowym oraz indywidualnym podejściu do interpretacji utworów. Dlatego też trudnym zadaniem dla jury okazało się wyłonienie zwycięzców. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie. Konkurs był na pewno ważną lekcją patriotyzmu.

                                    • Dzień Zdrowego Śniadania

                                      Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje energię, moc i dobry nastrój na cały dzień. Jednym z nadrzędnych celów szkoły jest kształtowanie postaw prozdrowotnych u dzieci. Najlepiej kiedy robimy to bezpośrednio angażując uczniów. Okazją do wdrażania zdrowych nawyków żywieniowych jest Dzień Zdrowego Śniadania.

                                    • "Szkoła do hymnu"

                                      Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu”.

                                      Już po raz piąty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

                                    • Muzeum Wsi Radomskiej

                                      3 listopada uczniowie klas IV-VIII wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej na warsztaty z ceramiki. Młodzież podczas zajęć zapoznała się z zasadami i sposobem wyrobu przedmiotów z gliny. Dowiedzieli się również jak ta technika ewoluowała na przestrzeni lat. Każdy z uczestników mógł zrobić z gliny dowolnie wybrany przez siebie przedmiot, który stanowi pamiątkę z warsztatów. Oprócz zajęć z ceramiki uczniowie zwiedzili skansen i obejrzeli bardzo ciekawe wystawy m.in. sprzętu rolniczego. Wyprawa była bardzo interesująca i pouczająca. Wszyscy wrócili z niej radośni i zadowoleni.

                                    • Dzień Dyni

                                      „Znacie dynie moi mili?

                                      Nikt jej przecież nie pomyli...”

                                      28 października uczniowie PSP w Augustowie świętowali Dzień Dyni.

                                      Podczas spotkania wgryzaliśmy się w temat tego cudownego jesiennego warzywa. Na początek obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt. „Dyniowe ciekawostki”. Wiele informacji nas zaskoczyło, inne pozwoliły usystematyzować dotychczasową wiedzę.

                                    • Pamiętamy o Nich ...

                                      Młodzież naszej szkoły sprawuje opiekę nad okolicznymi miejscami pamięci. Dlatego też uczniowie przed 1 listopada przeprowadzili prace porządkowe na cmentarzu Augustów I, położonym przy drodze do Kozienic, natomiast młodsi na cmentarzu Augustów II, usytuowanym na południowy wschód od wsi. Dzieci zgrabiły liście z mogił i kurhanów, złożyły na grobach wiązanki przygotowane wraz z rodzicami, zapalone zostały znicze. Po modlitwie i uczczeniu pamięci poległych minutą ciszy przyszedł czas na przypomnienie historii tych miejsc. Szczególne zainteresowanie wzbudziła nowa tablica przy cmentarzu Augustów I. Uczniowie przeczytali m.in. słowa: ,,Jakież sceny rozegrały się na małym obszarze otwartej przestrzeni, na której położona jest mała wioska Augustów..." Dalej inne, opisujące skutki działań wojennych na tym terenie w latach 1914-1915. Obyśmy nigdy nie musieli być świadkami podobnych wydarzeń.

                                    • BohaterON w Twojej szkole

                                      PSP w Augustowie przystąpiła do projektu ,,BohaterON w Twojej szkole 2022".
                                      W ramach tego projektu klasy 0-IV obejrzały, wybrany z nadesłanych materiałów, spektakl teatru lalek Pracownia za Piecem zatytułowany ,,Niebajka o Powstaniu Warszawskim".
                                      Przedstawienie dla najmłodszych pokazało, co znaczy pamięć o historii i jak ważna jest dla Powstańców Warszawskich korespondencja z dzisiejszymi młodymi patriotami. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób poprzez proste czyny, dbanie o środowisko, pomoc słabszym, ale też znajomość polskiej historii, podtrzymywanie polskiej tradycji oraz pamięć o tych, którzy walczyli o wolną Polskę, można być patriotą dziś.
                                      Niech teraz zatem czynem patriotycznym z Waszej strony będzie zamieszczenie życzeń dla Powstańców Warszawskich na portalu
                                      www.dumnizpowstańców.pl.
                                      ,,Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańc

                                    • Dzień Papieski

                                      „Blask Prawdy” to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, obchodzonego już po raz dwudziesty drugi.

                                      20 października br. w świętowanie tego dnia wpisali się też uczniowie PSP w Augustowie. Podczas uroczystego apelu ksiądz przybliżył zebranym sylwetkę Papieża Polaka, przedstawiając ciekawostki ze spotkań z Ojcem Świętym oraz przesłania, które towarzyszyły podczas jego pielgrzymek do Polski. Wzruszającym momentem była chwila, kiedy wybrzmiały z głośników słowa Jana Pawła II zarejestrowane podczas spotkania z dziećmi.

                                    • Dzień Edukacji Narodowej

                                      13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Słowa podziękowania za codzienny trud, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków popłynęły w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi.

                                      Samorząd Uczniowski przygotował część artystyczną, w której wzięli udział przedstawiciele klas IV – VIII. Piosenką i tańcem społeczność uczniowska wyraziła szacunek wobec pracy wszystkich, którzy tworzą i organizują życie szkoły. Układ taneczny dziewcząt i śpiew samodzielnie ułożonych przez chłopców piosenek oraz piękny taniec solo siódmoklasisty uświetniły tę uroczystość zakończoną znanym utworem „Czternastego października”.

                                    • Spotkanie z alpakami

                                      5 października uczniowie klas 0, II i IV udali się do pobliskiej miejscowości Garbatka-Letnisko, gdzie cztery Alpaki – Gutek, Tadzik, Gniewko i Tofik żyją w zgodzie z psami, kozami, kotami i królikami.

                                      Alpaki są niezwykle przyjazne i towarzyskie, łagodne i delikatne. Mają przyjemne w dotyku, miękkie runo.

                                    • Dzień Chłopaka

                                      Samorząd Uczniowski w naszej szkole po raz kolejny stanął na wysokości zadania. Zorganizował oryginalną imprezę z okazji Dnia Chłopaka. Były zabawy z konkursami dla najmłodszych uczniów, których animatorkami były uczennice z klas VII i VIII, jak również różne atrakcje dla starszych klas. Wszyscy postarali się o niespotykane stylizacje z lat 90, bo w konwencji tamtego czasu odbywała się zabawa. Popisom tanecznym również towarzyszyła muzyka lat 90. A jak się bawiliśmy? Spójrzcie na fotografie.

                                    • #sadziMY

                                      Uczniowie naszej szkoły 30 września wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY, która odbywa się po raz czwarty w naszym kraju. To prezydencka inicjatywa organizowania przez Lasy Państwowe. Uczniowie pod okiem nauczyciela biologii posadzili razem 12 sadzonek drzewek iglastych ( jodły pospolitej i świerka pospolitego). Sadzenie prowadzono na terenie placu szkolnego. Jest to akcja szalenie potrzebna, która ma za zadanie ochronę klimatu i działania ekologiczne. Pamiętajmy, każde drzewo usuwa dwutlenek węgla i dostarcza nam tlen potrzebny do życia. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji, do sadzenia drzew i lasów, które będą w przyszłości domem dla innych organizmów.

                              • Partnerzy

                                • {#1508} 1
                                • {#1508} 2
                                • {#1508} 3
                                • {#1508} 4
                              • Logowanie

                              • Biuletyn informacji publicznej
                              • Librus Synergia
                              • Godziny dzwonków

                                Niedziela 02.02.2025
                              • Galeria zdjęć

                                  brak danych
                              • Herb Polski