• Książka to sposób na nudę, źródło nauki i rozwoju. Jest skarbnicą porad i wskazówek. Pozwala zatracić się w innej rzeczywistości, rozwijać kreatywność i fantazję.
          • Jest naszą ostoją, miejscem życia i rozwoju. Ziemia, nasza planeta, nasz dom. Mamy ją jedną. Dała nam to, co najcenniejsze. Niestety galopujący rozwój cywilizacyjny niszczy ją z każdą sekundą coraz bardziej.
                  • Święto Konstytucji

W PSP w Augustowie po raz kolejny uczczono Święto Konstytucji 3 Maja. Podczas zaaranżowanego sejmiku uczniowskiego prowadzący przybliżyli okoliczności i znaczenie uchwalenia najważniejszego dokumentu w państwie. Każdy uczeń bowiem powinien wiedzieć jak najwięcej o przeszłości swojego kraju w myśl słów: Naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Starsi odpowiedzieli młodszym na pytania, czym jest OJCZYZNA, NARÓD, WOLNOŚĆ. Poszanowania wspomnianych wartości uczymy się w szkole, właśnie m.in. dzięki takim patriotycznym spotkaniom. Uczniowie przypomnieli też o Święcie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzonym 2 maja.

Sobota 11.05.2024