• "Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie."( George Bernard Shaw). Z takim przesłaniem uczniowie naszej szkoły wprowadzili całą społeczność szkolną oraz przybyłych gości w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Niestandardowe przedstawienie, które uczniowie przygotowali i zaprezentowali pod czujnym okiem księdza Grzegorza ukazała każde
        • Jak co roku, uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Gama pomysłów na bombkę bożonarodzeniową była ogromna. Uczniowie wykonywali małe arcydzieła z dostępnych a niekiedy i z recyklingowych materiałów. Nagrodę w konkursie " Moja Bombka Bożonarodzeniowa" w kat. Szkoły Podstawowe, klasy I-IV, zdobyła uczennica klasy II, Nikola Błazik. Serdecznie gratulujemy Nikoli oraz innym zw
          • Towarzyszy ludziom od wieków. Chyba każdy kraj na świecie ma swoją ulubioną . W wielu krajach proces jej wytwarzania, produkcji ale i spożywania to prawdziwe rytuały. Herbata, bo niej mowa, zyskała niezwykłą popularność i uznanie. 15 grudnia w naszym kraju obchodzony jest Dzień Herbaty. W naszej szkole również spotkaliśmy się na warsztatach piernikowych przy herbatce. 12 grudnia najmłodsi uczniowie zakasali rękawy i wspólnie z bliskimi uczestnicz
            • Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe oraz przedszkolaki, wzięli udział w akcji "Serce za odwagę", której celem było przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów, a w szczególności Powstańców warszawskich i żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, żyjących w Polsce i za granicą. Dzieci stworzyły piękne świąteczne kartki, które - mamy nadzieję- wprowadzą odbiorców w magiczny okres Bożego Narodzenia i uświadomią, że nawet najmłodsze d
              • „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

                Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
                25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, białe itd. Wszystkie były śl
                • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szkoła do Hymnu", o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.
                  • 30 października przedszkolaki obchodziły święto królowej jesieni – Dyni.

                    Było to wyjątkowe wydarzenie niosące radość z jesiennych zbiorów. Dzieci celebrowały ten dzień w kreatywny sposób, bawiąc się oraz ucząc jednocześnie. Było smacznie i pomarańczowo.
                    • Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pt. "Znam Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa"

                      Konkurs jest jednoetapowy, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII z terenu Powiatu Radomskiego. Polega on na napisaniu testu ze znajomości mapy zagrożeń. Ma on na celu promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (zwaną KMZB), propagowanie jej wśród młodzieży oraz dążenie do zwiększenia świadomości na temat zagrożeń w przestrzeni
                      • Budowanie tożsamości dziecka to jedno z nadrzędnych zadań dorosłych, które je otaczają. Poznawanie lokalnej kultury, architektury i historii to obowiązek i powinowactwo względem młodego pokolenia. W drodze na tegoroczne wykopki, królewskim obyczajem- zatrzymaliśmy się w Jedlni. Na skwerze króla Władysława Jagiełły przywitał nas proboszcz i gospodarz parafii - ks. Janusz Smerda, który z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przybliżył nam postać kró
                        • W różnych częściach naszego kraju rożnie nazywane- ziemniaki, kartofle, grule czy pyry. Niezależnie od regionu i nazwy wszyscy je uwielbiamy. Nie brakuje przecież wśród nas smakoszy frytek, klusek czy placków ziemniaczanych, kopytek, kartaczy, a i pyzami mało kto pogardzi. Bez nich nie wyobrażamy sobie właściwie niedzielnego rodzinnego obiadu, są więc częścią polskiej kultury kulinarnej ale również nieodłącznym elementem polskiej gospodarki i rol
                          • 26 września obchodzimy jedno z najważniejszych świąt dla pasjonatów języków i kultury – Europejski Dzień Języków Obcych. To doskonała okazja, aby celebrować różnorodność językową i przypomnieć sobie jaką moc ma komunikacja.
                            • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
                                    • Światowy Dzień Książki

                                      Książka to sposób na nudę, źródło nauki i rozwoju. Jest skarbnicą porad i wskazówek. Pozwala zatracić się w innej rzeczywistości, rozwijać kreatywność i fantazję.

                                      23 kwietnia jest dniem poświęconym właśnie książkom. W naszej szkole odbył się z tej okazji apel mający na celu zwrócenie uwagi na wagę książek we współczesnym świecie i rozwoju człowieka. Sprawdziliśmy jak powstaje książka i kto jest zaangażowany w proces jej tworzenia. Uczniowie klasy pierwszej recytowali wiersze spod pióra patronki naszej szkoły, a starsi poprowadzili świetny quiz sprawdzający znajomość zasobów naszej biblioteki. Co niektórzy tuż po apelu zabrali się od razu do tworzeni swoich własnych książek.

                                    • Dzień Ziemi

                                      Jest naszą ostoją, miejscem życia i rozwoju. Ziemia, nasza planeta, nasz dom. Mamy ją jedną. Dała nam to, co najcenniejsze. Niestety galopujący rozwój cywilizacyjny niszczy ją z każdą sekundą coraz bardziej.

                                      Ponad 50 lat temu czujność ekologów przyczyniła się do ustanowienia jej święta- Światowego Dnia Ziemi, który co roku przypada 22 kwietnia.

                                    • Warsztaty przyrodnicze

                                      Wiosna w pełni, a słoneczna pogoda przyczynia się do poruszenia w świecie nie tylko roślin, ale i zwierząt. Ze swoich kryjówek wychodzą mniejsi i więksi przedstawiciele różnych gatunków. We współpracy z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym postanowiliśmy przyjrzeć się płazom. Dzięki Pani Oli Kołacz spojrzeliśmy na ich świat z perspektywy żaby.

                                    • Wielkanocny czas

                                      Wielkanocny ranek, radość wielka wkoło. Wszyscy się radują! Wszystkim jest wesoło!

                                      Takimi słowami całą społeczność szkolną, powitali mali artyści na apelu z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie klas "0", I i III zaprezentowali przedświąteczne poruszenie w scenkach muzyczno-ruchowych. Nie zabrakło życzeń od pani Dyrektor i Samorządu Uczniowskiego oraz tradycyjnego dzielenia się jajkiem.

                                    • Dzień Gofra

                                      Ich smak i zapach przywołuje wspomnienia wakacji. Z cukrem pudrem, bitą śmietaną, frużeliną lub owocami albo ze wszystkim na raz - gofry, bo o nich mowa, zostały w naszej szkole bohaterami minionego poniedziałku.

                                      Pod czujnym okiem Samorządu Uczniowskiego powstawały pyyyszne kwadraciki z wgłębieniami. Wspólne przygotowanie łakoci było świetną lekcją nie tylko doskonalenia umiejętności kulinarnych, samodzielności czy planowania pracy, ale również cierpliwości, koleżeństwa i kreatywności. Nagroda za włożony trud była wyborna.

                                    • "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna"

                                      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna” organizowanym przez MOK w Pionkach. Przygotowali piękne, pomysłowe, wiosenne prace. Wszyscy zostali nagrodzeni przez szkolne jury dyplomami oraz słodkimi prezentami.

                                      Sukces wśród wszystkich uczestników z przedszkoli oraz szkół podstawowych miasta i gminy Pionki osiągnęło natomiast dwoje z nich: Stefan Fila z oddz. przedszkolnego i Oliwia Karpińska z kl. VI. Gratulujemy serdecznie.

                                    • Powitanie wiosny

                                      Ciepła, radosna, kolorowa. Wyczekiwana zarówno przez młodszych jak i starszych...WIOSNA. W naszej szkole, jak co roku powitaliśmy ją z przytupem.

                                      Na rozgrzewkę nasz gość, trener i pasjonat pilki nożnej oraz Radny Gminy Pionki - Sebastian Sałek, przeprowadził trening, który pobudził w nas nową energię 💪. Nie zabrakło oczywiście części edukacyjnej na temat oznak wiosny. Obejrzeliśmy film na temat pierwszych kwiatów i ptaków zwiastujących tę piękną porę roku.

                                    • Laureatka konkursu o straży pożarnej

                                      22 marca poznaliśmy oficjalne wyniki konkursu wiedzy o straży pożarnej dla uczniów szkół z terenu Powiatu Radomskiego, który odbył się 5 marca 2024 r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

                                      Miał on na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej na temat zagrożeń spowodowanych niewłaściwym i nieodpowiedzialnym posługiwaniem się ogniem, zapoznanie z przepisami i zasadami przeciwpożarowymi i polegał na sprawdzeniu wiedzy na ten temat poprzez napisanie testu dla każdej z grup wiekowych.

                                    • Przedświąteczne spotkanie

                                      Są tacy ludzie, którzy zapadają w pamięć i serce tak bardzo, że ciągle za nimi tęsknimy i pragniemy kolejnego spotkania. Takie cudowne osoby poznaliśmy podczas naszej ostatniej wizyty w Domu Opieki „Z miłości” w Pionkach. Z wielką radością i ekscytacją czekaliśmy więc na kolejne spotkanie z Pensjonariuszami.

                                    • “Let’s go green”

                                      Za nami kolejny, wspaniały projekt kulturowy we współpracy z Didacto Polska – „Let’s go green”. Dzień Świętego Patryka to święto narodowe Irlandii obchodzone 17 marca. W wielu miejscach na świecie jest to okazja do rozpowszechniania bogatej kultury i historii tego kraju. Uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani tego dnia na zielono, gdyż najpopularniejszą tradycją obchodów tego święta jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Jest on narodowym kolorem Irlandii oraz symbolizuje koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

                                    • Czym zajmuje się dietetyk?

                                      Zbilansowany posiłek, czyli jaki?

                                      Odpowiedzi na to pytanie poszukiwaliśmy pod czujnym okiem naszego gościa, dietetyczki, p. Agnieszki Romanowskiej -Popiel z Sensorycznej Edukacji Żywieniowej.

                                      Podczas spotkania utrwalaliśmy wiedzę na temat związków zawartych w posiłkach, wpływających na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, utrwaliliśmy zasady zdrowego odżywiania, doskonaliliśmy umiejętność wyboru właściwych produktów oraz podjęliśmy próbę samodzielnego stworzenia zbilansowanego posiłku. To praktyczne ćwiczenie przysporzyło nam wielu różnorodnych emocji, począwszy od radości aż po obawy. Najważniejsze jednak, że ze wszystkim wspólnie sobie poradziliśmy.

                                    • Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

                                      13 marca uczniowie klasy I - Nikola Błazik, Filip Gadecki i Andrii Mokhov, reprezentowali naszą szkołę w 47 Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka.

                                      Uczniowie z dumą deklamowali utwory patronki naszej szkoły - Marii Konopnickiej. Recytatorom towarzyszyły nie lada emocje, ale mimo to zaprezentowali się wyśmienicie. Uznanie i wyróżnienie spośród kilkudziesięciu uczestników otrzymał Andrii.

                                    • Spektakl muzyczny

                                      Kontakt ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo w niej kształtuje osobowość i rozwija kompetencje kulturalne, dlatego w PSP w Augustowie chętnie korzystamy z oferty okolicznych ośrodków kultury.

                                      Tym razem udaliśmy się do Kozienickiego Domu Kultury na spektakl muzyczny „Niezwykle życie podwodnych zwierząt”. Udział w przedstawieniu pozwolił nie tylko przenieść się w świat fantazji i wyobraźni, ale uwrażliwił również na bieżące problemy, szczególnie w zakresie ochrony środowiska wodnego. Losy głównej bohaterki - Aurelki skierowały również uwagę widzów na cyberzagrożenia, które za sprawą Internetu i wszelkich urządzeń technologicznych, potrafią „złowić nas w sieć uzależnienia”.

                                    • Dzień Kobiet

                                      "Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy się dowie..." wiedzą to również chłopcy z PSP w Augustowie. Tego dnia popłynęły piękne życzenia i słowa uznania dla wszystkich kobiet skierowane przez Michała Majewskiego, reprezentanta całego grona mężczyzn z naszej szkoły. Chłopcy nie zapomnieli również o tym, co dziewczęta lubią najbardziej i każdej wręczyli słodki upominek. Podczas spotkania zgłębialiśmy również życiorysy wybranych kobiet zasłużonych na calym świecie w różnorodnych dziedzinach życia. Wszystkim Paniom tym małym i większym życzymy spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów.

                                    • Powiatowy Konkurs „Matematyka w praktyce”

                                      7 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły: Roksana Sztyber, Anna Mokhova i Michał Majewski wzięli udział w II etapie Pierwszego Powiatowego Konkursu „Matematyka w praktyce” organizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych w Radomiu. Uczestnicy zmagali się z zadaniami matematycznymi powiązanymi z branżą budowlaną. Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić za dwa tygodnie. Mocno trzymamy kciuki za naszych uczniów. Roksana została nagrodzona za jeden z wyższych wyników w pierwszym etapie konkursu. Pobyt w Radomiu zakończyliśmy wizytą w restauracji McDonald`s.

                                    • "Powiatowy konkursu wiedzy o straży pożarnej"

                                      5 marca 2024 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu odbył się Powiatowy Konkurs na temat pracy strażaków pod patronatem Starosty Radomskiego.

                                      Była to już kolejna edycja konkursu, który miał na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej na temat zagrożeń spowodowanych niewłaściwym i nieodpowiedzialnym posługiwaniem się ogniem, substancjami łatwopalnymi, a także nieprzestrzeganiem podstawowych przepisów przeciwpożarowych.

                                    • #MDJO

                                      Łamańce językowe, zabawa słowami, krzyżówki polonistyczne to tylko niektóre z zabaw i ciekawostek przygotowanych dla nas przez Michalinę, Oliwię i Olę z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. A na polskim - dyktando na koszulce. Jak widać, daliśmy radę.

                                    • Walentynki

                                      Walentynki to okazja do okazania drugiej osobie miłości, sympatii i przyjaźni. 14 lutego w naszej szkole zatętniło od takich uczuć. Poczta walentynkowa pękała w szwach. Wszyscy ubrani w odcienie czerwieni obdarowywaliśmy się sympatycznymi kartkami walentynkowymi. Uczniowie klasy V pod opieką swojej wychowawczyni, p. Natalii Rydz- Rudnickiej poszli o krok dalej i podjęli matematyczne wyzwanie walentynkowe. To był niezwykle sympatyczny dzień. Wszystkim życzymy dużo miłości aż do kolejnych walentynek.

                              • Partnerzy

                                • {#1508} 1
                                • {#1508} 2
                                • {#1508} 3
                                • {#1508} 4
                              • Logowanie

                              • Biuletyn informacji publicznej
                              • Librus Synergia
                              • Godziny dzwonków

                                Środa 22.01.2025
                              • Kalendarz

                                  brak danych
                              • Galeria zdjęć

                                  brak danych
                              • Herb Polski