Wizyta w Domu Seniora
16W pierwszych dniach grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się z wizytą do zaprzyjaźnionego Domu Seniora " Z Miłości" w Pionkach. Uczniowie klas I i II oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały krótkie przedstawienie na pożegnanie jesieni. Wesołe piosenki i recytowane kwestię wprawiły wszystkich w dobry nastrój. Po części artystycznej nasi uczniowie pod czujnym okiem Pani fizjoterapeutki aktywnie włączyli się w ćwiczenia aktywizujace Seniorów. Na zakończenie spotkania nie zabrakło oczywiście pysznego ciasta, kompotu, gorących życzeń, uścisków i pamiątkowych fotografii.
Andrzejki 2024
69Andrzejki to dzień pełen zabawy. W doskonałych nastrojach ale i podekscytowani wzięliśmy udział w tegorocznym balu andrzejkowym. Uczniowie bawili się w rytm pomysłów Samorządu Uczniowskiego , który dopilnował aby wszystkich tradycji stało się zadość i zadbał o przeprowadzenie najpopularniejszych zabaw andrzejkowych. Najwięcej emocji wzbudziło oczywiście lanie wosku . Nie mniej poruszenia sprawił również wyścig butów, przekłuwanie serca z imionami czy tajemnicze podświetlane koperty. Nie brakowało oczywiście tańców, radosnej zabawy i pysznych przekąsek. Dla wszystkich był to bardzo radosny dzień przepełniony wspaniałą zabawą.
Serce za odwagę
Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe oraz przedszkolaki, wzięli udział w akcji "Serce za odwagę", której celem było przygotowanie kartek świątecznych dla kombatantów, a w szczególności Powstańców warszawskich i żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, żyjących w Polsce i za granicą. Dzieci stworzyły piękne świąteczne kartki, które - mamy nadzieję- wprowadzą odbiorców w magiczny okres Bożego Narodzenia i uświadomią, że nawet najmłodsze dzieci doceniają ich ofiarność, oddanie ojczyźnie i odwagę.
Czyste powietrze- jak po co i dlaczego
"Czyste powietrze-jak po co i dlaczego" jest to akcja skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej. W naszej szkole w ramach tej akcji odbyła się lekcja, która miała na celu uświadomienie, że Polsce środowisko zanieczyszczane jest głównie przez przemysł, który wytwarza olbrzymie ilości pyłów, gazów, ścieków i odpadów stałych. Ponadto transport drogowy emituje do atmosfery spaliny samochodowe, a z gospodarstw domowych pochodzą śmieci i ścieki komunalne, z niektórych także spaliny z domowych pieców oraz kotłów centralnego ogrzewania. Wszystko to razem oraz inne źródła zanieczyszczeń bardzo niekorzystnie wpływają na stan środowiska naturalnego. Jak łatwo zauważyć, zanieczyszczeń najwięcej jest tam, gdzie mieszka dużo ludzi, zwłaszcza w miastach z silnie rozwiniętym przemysłem.
Dzień Życzliwości
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i było naprawdę super! Jednym z głównych punktów programu była prezentacja i opowiadanie pt. „Magia życzliwości w Zielonej Szkole w Augustowie”. Opowieść była bardzo ciekawa, a uczniowie włączyli się w rozmowę, dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat życzliwości. Widać było, że naprawdę rozumieją, jak ważne jest, żeby być miłym i pomocnym wobec innych. Każdy mówił od serca – o małych gestach, które mogą komuś poprawić dzień, i o tym, jak fajnie jest, gdy ktoś okazuje życzliwość nam. To był taki dzień, który przypomniał nam wszystkim, jak wiele możemy zdziałać, po prostu będąc dobrzy dla siebie nawzajem!
„Oj Szanty”
Dnia 20 listopada odbył się 21 Mały Festiwal Szkolnej Piosenki Żeglarskiej, którego organizatorem był OPP „ Ogródek Jordanowski” w Kozienicach. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Szkołę reprezentowały zespoły w składzie:
- Dziewczyny z kl. VI-VIII w składzie: Fila Barbara, Jankowska Maja, Stój Lena, Waniek Michalina, Sztyber Roksana- z piosenka „Hiszpańskie dziewczyny” wyśpiewały sobie V miejsce
Światowy Dzień Pluszowego Misia
17„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
25 listopada przedszkolaki uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów.
Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
11Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości naszej szkoły. Tego dnia zebraliśmy się na apelu, gdzie omówiliśmy główne założenia Konwencji Praw Dziecka. Usystematyzowaliśmy wiedzę na temat praw ale i obowiązków najmłodszych uczestników naszego społeczeństwa. Uczniowie wspólnie wykonali plakaty i kolorowanki. Podczas spotkania podsumowaliśmy również udział w kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Określiliśmy czym jest przemoc, jak na nią reagować, gdzie szukać pomocy. Takie spotkania są dla nas niezwykle wartościowe, gdyż budują naszą świadomość i uczą reagować w naprawdę podbramkowych sytuacjach.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
215 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Z tej okazji uczniowie na lekcjach trenowali znajomość tabliczki mnożenia przy wykorzystaniu ciekawych gier i ćwiczeń.
11 listopada
16
"Szkoła do Hymnu"
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji "Szkoła do Hymnu", o godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.
Dzień Dyni
1030 października przedszkolaki obchodziły święto królowej jesieni – Dyni.
Było to wyjątkowe wydarzenie niosące radość z jesiennych zbiorów. Dzieci celebrowały ten dzień w kreatywny sposób, bawiąc się oraz ucząc jednocześnie. Było smacznie i pomarańczowo.
Dzień Kundelka
18Kundelki to pieski bez określonej rasy, ale równie wyjątkowe i kochane. Przedszkolaki zostały zapoznane z różnymi historiami kundelków, które trafiły do schroniska i czekały tam na nowy kochający je dom. Dzieci były uwrażliwiane na los i potrzeby piesków przebywających w schroniskach. Wspólnie ustalały kodeks pomocy i wsparcia dla psiaków ze schroniska. Aby podkreślić ten szczególny dzień najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne i uczestniczyli w psich zabawach ruchowych. Obchody tego wyjątkowego dnia nie tylko uwrażliwiły dzieci na los bezdomnych zwierząt, ale również pozwoliły na rozwijanie empatii, odpowiedzialności oraz umiejętność pracy w grupie i kreatywności.
Znam Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pt. "Znam Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa"
Konkurs jest jednoetapowy, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII z terenu Powiatu Radomskiego. Polega on na napisaniu testu ze znajomości mapy zagrożeń. Ma on na celu promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (zwaną KMZB), propagowanie jej wśród młodzieży oraz dążenie do zwiększenia świadomości na temat zagrożeń w przestrzeni publicznej i reagowania na nie. Patronat nad konkursem objął Waldemar Trelka, starosta radomski. Ponadto przed rozpoczęciem konkursu w spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.
Dzień ziemniaka
19W różnych częściach naszego kraju rożnie nazywane- ziemniaki, kartofle, grule czy pyry. Niezależnie od regionu i nazwy wszyscy je uwielbiamy. Nie brakuje przecież wśród nas smakoszy frytek, klusek czy placków ziemniaczanych, kopytek, kartaczy, a i pyzami mało kto pogardzi. Bez nich nie wyobrażamy sobie właściwie niedzielnego rodzinnego obiadu, są więc częścią polskiej kultury kulinarnej ale również nieodłącznym elementem polskiej gospodarki i rolnictwa. Ze względu na znaczący wpływ ziemniaka i pracy jaką trzeba wykonać aby cieszyły nasze podniebienia wyruszyliśmy na wykopki. W ramach innowacji pedagogicznej "Zawodowo", gościliśmy w gospodarstwie rolnym Państwa Moniki i Zbigniewa Sotów z miejscowości Zadobrze, które " ziemniakiem stoi".
Na miejscu powitali nas sympatyczni gospodarze i od razu zaprosili do swojego królestwa. Na polu dokładnie obejrzeliśmy maszyny niezbędne do wykopu zie
Odwiedziny w Jedlni
5Budowanie tożsamości dziecka to jedno z nadrzędnych zadań dorosłych, które je otaczają. Poznawanie lokalnej kultury, architektury i historii to obowiązek i powinowactwo względem młodego pokolenia. W drodze na tegoroczne wykopki, królewskim obyczajem- zatrzymaliśmy się w Jedlni. Na skwerze króla Władysława Jagiełły przywitał nas proboszcz i gospodarz parafii - ks. Janusz Smerda, który z wielkim zaangażowaniem i przejęciem przybliżył nam postać króla Władysława Jagiełły, historii jego pomnika i tablicy upamiętniającej Bitwę pod Grunwaldem. Przeprowadził nas szlakiem symboli narodowych, które staraniem mieszkańców Jedlni na stale zagościły na jedlnieńskim szlaku. Zatrzymaliśmy się przy tablicy dotyczącej naszego hymnu państwowego i postaci gen. Henryka Dąbrowskiego, podziwialiśmy niedawno powstały mural, prezentujący najważniejsze wydarzenia z kart historii Jedlni, gościliśmy na plebanii,
Dzień Edukacji Narodowej
38Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej to od wielu lat doskonała okazja do włączenia Pierwszaków w poczet uczniów naszej szkoły. W tym wyjątkowym dniu w PSP w Augustowie nie zabrakło równie wyjątkowych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Gminy Pionki, Pani Wójt- Katarzyna Konopska, Pani Kierownik Wydziału Oświaty i Sportu -Alicja Olszewska, Starszy Inspektor d/s księgowości- Pani Aneta Karaś oraz Radny Wsi Augustów - Pan Krzysztof Stój. Podczas uroczystego apelu sześcioro kandydatów wykazało się swoimi umiejętnościami i wiedzą. Alicja, Iga, Nela, Aleksander, Filip i Stefan uroczyście ślubowali, że jako uczniowie PSP w Augustowie swoją postawą będą świadczyć o dobrym wychowaniu, szacunku i pomocy drugiemu człowiekowi. Pierwszaki zostały pasowane na uczniów przez samą Panią Wójt. Tuż po tej podniosłej chwili pomogły najmłodszym przedszkolakom przejść do ich części
Konkurs Poezji Patriotycznej "Bicie serca Ojczyzny"
27 września w Publicznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Suchej odbył się Konkurs Poezji Patriotycznej "Bicie serca Ojczyzny", w którym wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Pionki. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z kl. 6 i 7. Zdobyły one wyróżnienie. Gratulujemy, tym bardziej, że Pani Wójt Gminy Pionki objęła patronat nad konkursem!
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych