• POMOC DLA POWODZIAN

• W związku z tragiczna sytuacja na południu naszego kraju i ogłoszeniem klęski żywiołowej nasza szkoła pragnie przyłączyć się do zbiórki najpotrzebniejszych artykułów dla powodzian. Zbieramy : WODĘ, SUCHĄ ŻYWNOŚĆ, ŚRODKI CHEMICZNE, ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ, RĘKAWICE, KALOSZE RÓŻNE ROZMIARY, ŁOPATY, SZCZOTKI, AGREGATY, LATARKI, OSUSZACZE Jako społeczność szkolna, szczególnie gorąco zachęcamy do zbiórki artykułów dziecięcych i szkolnych/ biurowych. Pamiętajmy, że setki dzieci straciły swoje pierwsze kredki, ulubione flamastry czy nowy plecak. Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane do Urzędu Gminy w Pionkach. Zapełnijmy TIRA

• Sprzątanie Świata

• Wszechobecne śmieci, piętrzące się góry odpadow i wszedobylski plastik to niestety znaki współczesnego świata. Na szczęście coraz większe grupy ludzi podejmują aktywną walkę o dobrostan naszej Planety. Od 30 lat w trzeci weekend września angażujemy się w działania z zakresu walki ze śmieciami. Tegoroczne haslo " Na straży czystej ziemi. Od 1994 roku" zachęciło społeczność naszej szkoły do wspólnej akcji sprzątania naszej okolicy, którą poprzedziła cenna lekcja "nieśmiecenia", którą poprowadził p. Karol Śmietanka. Pamiętajmy, że los naszej Planety to nasza wspólną sprawą, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału w akcji sprzatania świata już w najbliższy weekend.

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• Codzienność pisze nam nieoczekiwane scenariusze. Na wiele z nich jednak możemy się dobrze przygotować. Umiejętność pomagania w sytuacji zagrożenia zdrowia i/ lub życia to nieoceniony skarb. Z okazji Swiatowego Dnia Pierwszej Pomocy cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w szkoleniu pod czujnym okiem Szkolnej Grupy Medycznej z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Młodzież, w tym również absolwenci naszej PSP w Augustowie, wraz z opiekunem grupy uczyli i przypominali nam zasady udzielania pierwszej pomocy w różnorodnych sytuacjach zagrożenia, przeprowadzili symulację rozmowy alarmowej, zaprezentowali praktyczne dzialania i procedury w poszczególnych sytuacjach. Bardzo dziękujemy Szkolnej Grupie Medycznej z I LO w Kozienicach za wartościowe szkolenie, wszystkie rady i serdeczność.

• Narodowe Czytanie: „Kordian” J. Słowackiego

• Kolejny już raz wszyscy uczniowie PSP w Augustowie wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Czytali wybrane fragmenty ,,Kordiana" Juliusza Słowackiego. Trudna lektura została wybrana na 2024r. Jednak dramat Słowackiego od wielu pokoleń wywierał wpływ na postawy młodych Polaków. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a Powstańcy właśnie wychowali się na ,,Kordianie" i potrafili walczyć o wolną Polskę z pełnym poświęceniem, do samego końca. Narodowe Czytanie ma niezwykły walor międzypokoleniowy. W naszej szkole również to było widoczne, gdyż wszyscy wzięli udział w akcji - nawet przedszkolaki, uczniowie kl. I - VIII i dorośli.Uczestnikom zostały rozdane pamiątkowe karteczki z odbitą pieczęcią, którą szkoła otrzymała za udział w akcji Narodowego Czytania 2024.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025

• Czas beztrosich wakacji minął bezpowrotnie. Podobnie jak w tysiacach szkół w naszym kraju, tak i naszej społeczności szkolnej pierwszy wrześniowy dzwonek oznajmił rozpoczecie nowego roku szkolnego. Po uroczystej mszy świętej wszyscy udaliśmy się do naszej szkoły, gdzie po wzniosłym przywitaniu przez Panią dyrektor nastąpiły długo wyczekiwane spotkania z rowiesnikami i wychowawcami. Wszystkim naszym uczniom życzymy aby ten rok szkolny przyniósł im radosc, zadowolenie i spełnienie postawionych sobie celow, rodzicom i nauczycielom zaś wytrwałości i pasji do stawiania i realizacji edukacyjnych wyzwań.