• Góra Grosza

• Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Jak co roku, tak i w tym nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji  „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Celem akcji jest pomoc psychologiczna i rzeczowa dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

W dniu dzisiejszym posegregowaliśmy, spakowaliśmy i wysłaliśmy paczki z zebranymi pieniążkami.

Wszystkim darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY!

• Bezpieczne ferie

• Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc i sytuacji unikać? To niektóre z pytań, na które odpowiadali pionkowscy policjanci podczas spotkania z naszymi uczniami przed zimowym wypoczynkiem.

W ramach działań „Bezpieczne ferie 2024” funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po dwóch tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Panowie ostrzegali o zagrożeniach związanych z przebywaniem w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych. Opowiedzieli, jak zorganizować kulig czy bitwę na śnieżki, by zabawy te zakończyły się szczęśliwie. Ponadto przypomnieli wszystkim o ważnych numerach telefonów alarmowych wykorzystywanych w sytuacji zagrożenia.

Dużą uwagę przywiązali do akcji informacyjno – edukacyjnej „Dekalog narciarza”. Policjant opowiedział o zasadach bezpieczeństwa na stoku, konieczności używania kasku ochronnego i doboru odpowiedniej odzieży.

• Jasełka "Książę Niebios"

• Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Świąteczną atmosferę w naszej szkole wprowadzili uczniowie, którzy pod opieką ks. Grzegorza Dąbrowskiego przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Przedstawienie „Książę Niebios” w sposób oryginalny i bardzo wymowny pokazało zebranym drogę do Betlejem. Zaskoczeniem dla oglądających było spotkanie Pana Boga z Jego armią na Teamsie. Nie zabrakło też postaci biblijnych. Uczniowie wcielili się w role Maryi, Józefa, pasterzy, Anioła, Trzech Króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. W przedstawieniu pojawiły się również postaci negatywne - Herod oraz osoby odmawiające potrzebującym noclegu.

Uroku inscenizacji dodały piękne kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

Świąteczne i noworoczne życzenia dla uczniów, przybyłych gości, pracowników szkoły złożyła pani Dyrektor oraz pan Dariusz Gonciarz – Przewodniczący Rady Gminy.

Była to dla wszystkich lekcja wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Występujący aktorzy świetnie wcielili się w swoje role, aby przekazać widzom najważniejsze wartości płynące z narodzin Jezusa.

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” - i taki właśnie był dzisiejszy dzień w naszej szkole.

Po tym wzruszającym widowisku zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu na ozdobę świąteczną. Wyłonienie zwycięzców okazało się wyjątkowo trudnym zadaniem ze względu na ilość oraz atrakcyjność prac konkursowych.

Wszystkie ozdoby zostały przekazane na kiermasz świąteczny i cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród kupujących.