• #MDJO

• Łamańce językowe, zabawa słowami, krzyżówki polonistyczne to tylko niektóre z zabaw i ciekawostek przygotowanych dla nas przez Michalinę, Oliwię i Olę z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. A na polskim - dyktando na koszulce. Jak widać, daliśmy radę.

• Walentynki

• Walentynki to okazja do okazania drugiej osobie miłości, sympatii i przyjaźni. 14 lutego w naszej szkole zatętniło od takich uczuć. Poczta walentynkowa pękała w szwach. Wszyscy ubrani w odcienie czerwieni obdarowywaliśmy się sympatycznymi kartkami walentynkowymi. Uczniowie klasy V pod opieką swojej wychowawczyni, p. Natalii Rydz- Rudnickiej poszli o krok dalej i podjęli matematyczne wyzwanie walentynkowe. To był niezwykle sympatyczny dzień. Wszystkim życzymy dużo miłości aż do kolejnych walentynek.

• Wizyta w Domu Seniora

• Oczywiste jest, że najlepiej uczyć się przez doświadczanie. Szacunku i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, a szczególnie człowieka starszego, nie można bowiem nauczyć się tylko poprzez teorię.

13 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt doświadczyć pięknej lekcji empatii podczas wizyty w Domu Seniora „Z miłości” w Pionkach, gdzie wystąpili dla pensjonariuszy z repertuarem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasza wizyta i występ przysporzyły wielu pięknych emocji nie tylko pozostającym tam pod opieką Seniorom, ale również personelowi i nam samym.

Najmilszym momentem okazał się jednak nie sam występ, lecz możliwość pomocy, wspólne kosztowanie ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów i międzypokoleniowe rozmowy.

Dziękujemy za gościnę i możliwość doświadczenia tak pięknych relacji.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Budowanie bezpieczeństwa w internecie to jedno z ważnych zadań współczesnej edukacji. Co roku w naszej szkole podejmujemy inicjatywy mające na celu budowanie świadomości w tym zakresie. 9 lutego br. pod czujnym okiem p. Natalii Rydz-Rudnickiej uczestniczyliśmy w apelu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Wspólnie utrwalaliśmy zasady bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych i właściwego korzystania z ich przez dzieci i młodzież.

• Karnawał 2024

• W karnawale same bale, a więc i u nas podniosła atmosfera. Serpentyny, balony, kolorowe dekoracje i barwne postaci opanowały dzisiaj PSP w Augustowie. Nie zabrakło wesołej muzyki, konkursów i dobrej zabawy przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

Podczas dzisiejszego balu karnawałowego mieliśmy również zaszczyt gościć ukochane Babcie i Dziadziusiów z okazji obchodzonego niedawno ich święta. Najmłodsi uczniowie przygotowali inscenizację pt. „Herbatka u babci i dziadka”, w której wyrazili całą miłość i wdzięczność jaką darzą swoich najbliższych. Babcie i Dziadkowie nie szczędzili sił w zadaniach przygotowanych dla nich, m.in. w obieraniu ziemniaków, tańcu i innych łamigłówkach.

Zwieńczeniem tego dnia była wspólna uczta przy pysznej pizzy.

Po zakończonej zabawie najmłodszych, parkietem zawładnęli starsi uczniowie. Tutaj również zabawa była przednia, lecz już w nieco innych rytmach.