• Święto Konstytucji

• W PSP w Augustowie po raz kolejny uczczono Święto Konstytucji 3 Maja. Podczas zaaranżowanego sejmiku uczniowskiego prowadzący przybliżyli okoliczności i znaczenie uchwalenia najważniejszego dokumentu w państwie. Każdy uczeń bowiem powinien wiedzieć jak najwięcej o przeszłości swojego kraju w myśl słów: Naród, który nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Starsi odpowiedzieli młodszym na pytania, czym jest OJCZYZNA, NARÓD, WOLNOŚĆ. Poszanowania wspomnianych wartości uczymy się w szkole, właśnie m.in. dzięki takim patriotycznym spotkaniom. Uczniowie przypomnieli też o Święcie Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzonym 2 maja.

• 22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi, święto naszej planety - naszego domu.

• Dla dzieci klas 0-III PSP w Augustowie był on wyjątkowo radosny ale i pouczający. Uczniowie obejrzeli i omówili film edukacyjny, utrwalając w ten sposób zbiór zasad dbałości o nasza planetę i kształtujących zasady proekologiczne.
            Wspólnie posadziliśmy w donicach kwiaty dla Ziemi i wykonaliśmy plakat, który jest naszą obietnicą stosowania się do zasad dbałości o nią.
            Naszej kochanej Planecie życzymy wiele słońca, czystych wód, śpiewu ptaków i powietrza bez smogu, a wszystkim jej mieszkańcom pragniemy przypomnieć, że "Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas" (Florian Plit).