• Powitanie wiosny

• Wielkie odliczanie wystartowało 21 marca w PSP w Augustowie.

Punktualnie o 9:00 uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły powitali wiosnę.

Po uroczystym rozpoczęciu tego wyjątkowego spotkania uczestniczyliśmy w niecodziennym pokazie mody. W wiosennych barwach i nastrojach podziwialiśmy projekty młodych artystów w kategorii "Wiosenne nakrycie głowy". Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Pomimo to wyłoniło zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali wiosenne nagrody. Po pokazie nastąpiła dalsza część artystyczna. Uczniowie wzięli udział w swoistej bitwie na pędzle. Każdy starał się zaprezentować swoją wizję Wiosny.

Najmłodsi uczniowie ubierali marzannę. Za ich sprawą również w szkole wyrosły piękne tulipany.

Po iście artystycznych przeżyciach udaliśmy się na ognisko. Ze śpiewem na ustach piekliśmy kiełbaski. Nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu. Po posiłku już oficjalnie pożegnaliśmy zimę i poprosiliśmy aby ustąpiła miejsca wiośnie.

To był niezmiernie radosny dzień.

• Dzień z teatrem

• PSP w Augustowie dokłada starań, aby uatrakcyjnić swoim uczniom realizację podstawy programowej. Tym razem – 13 marca 2023 r. spędziliśmy dzień w teatrze. Obejrzeliśmy widowisko „Nazywam się… Powrót do przeszłości”. Był to musical nawiązujący do treści patriotycznych, ale z elementami profilaktycznymi. Aktorzy przypomnieli osiągnięcia sławnych rodaków, zaprezentowany został w formie rapu pojedynek na słowa Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego, zobaczyliśmy na scenie Fryderyka Chopina, Marię Skłodowską – Curie czy Mikołaja Kopernika. Młodzi widzowie mogli się zastanowić, czy pamiętają w dostateczny sposób dokonania tych ważnych postaci, a może, wracając do przeszłości, pomyśleć o przyszłości, o wartościach, którymi powinniśmy się w życiu kierować. Musical został przygotowany przez Teatr Muzyczny FORTE z Wrocławia, a odbył się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Tego dnia kulturalnie spędziliśmy czas, przypomnieliśmy sobie zasady zachowania w teatrze oraz mieliśmy możliwość integracji zespołów klasowych. W drodze powrotnej nie obyło się bez wspólnego posiłku, opowiadanych wrażeń, rozmów, śmiechu. Lubimy takie wyjazdy.