• Dzień Ziemi

• Każdy z nas lubi świętować. 21 kwietnia był do tego wspaniałym pretekstem. Uczniowie klas 0, II i IV PSP w Augustowie celebrowali Dzień Ziemi. Dzieci po raz kolejny stanęły na wysokości zadania. Na urodziny naszej Planety nie przygotowaliśmy wprawdzie tortu, ale prezentów nie zabrakło. Nasze aktywności na świeżym powietrzu poprzedził blok tematyczny dotyczący segregacji odpadów, ochrony przyrody i kształtowania umiejętności ekologicznych.
            W ogrodzie zasadziliśmy i zasialiśmy nowe rośliny oraz skonstruowaliśmy ekologiczną ścieżkę sensoryczną.
            Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w budowę tej ścieżki. Szczególnie dziękujemy zatem państwu Justynie i Arturowi Filom oraz ekipie brukarskiej pod pieczą pana Jarosława Miękusa, panom: Mateuszowi Boryczce, Jarosławowi Wolskiemu i Grzegorzowi Wójcikowi.
          • Święto Chrztu Polski

• 14 kwietnia to Święto Chrztu Polski dzięki ustawie przyjętej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 22 lutego 2019 r. Uczniowie naszej szkoły uczcili ten ważny dzień uroczystym apelem z udziałem pocztu sztandarowego. Przypomnieli o wielkim znaczeniu chrztu, który uważany jest za początek polskiej państwowości. Za symboliczną datę tego przełomowego wydarzenia uznaje się Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r.

• Wielkanocne spotkanie

• Czas poprzedzający przygotowania do Wielkanocy to okres wielkiej nostalgii, zadumy i nadziei. Uczniowie klas 0, II i IV PSP w Augustowie wprowadzili całą społeczność szkolną w ten podniosły nastrój. W niezwykle wymownej inscenizacji teatralno- muzycznej pt. „Trzy etapy” ukazali sedno Świąt Wielkanocnych. Nasi aktorzy w dobitny sposób zaprezentowali zwycięstwo Życia nad śmiercią. W swoisty sposób przekazali publiczności wagę zaufania w Krzyż i wzajemna relację Boga z człowiekiem. Zwrócili uwagę na słabość człowieka, która prowadzi do grzechu, ale również na pragnienie odkupienia win poprzez pokutę, która jest szansą na radosne świętowanie.

Po wspólnym spotkaniu uczniowie klas 0 i II wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Dzieci razem ze swoimi bliskimi wykonały piękne palmy. Po zakończonej pracy dzieliliśmy się jajkiem i kosztowaliśmy wielkanocne baby.

W imieniu całej społeczności szkolnej PSP w Augustowie pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.

Niechaj będą one radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych. Niechaj będą czasem zgody, pojednania i miłości. Niechaj Pusty Grób Jezusa, zwiastuje nadzieję na lepsze, a z radosnym Alleluja w każdym domu rozsiądą się zdrowie i wszelka pomyślność.

Radosnego świętowania!!!🐣🌿