• Zabawa karnawałowa

• Pierwsze półrocze roku szkolnego 2022/23 zakończyliśmy zabawą karnawałową, która odbyła się 11 lutego.

Najpierw bawili się najmłodsi uczniowie. W rolę didżeja wcielił się znakomicie pan Łukasz Kęska. Na parkiecie pojawiły się ciekawe i tajemnicze postaci wśród których trudno było rozpoznać naszych uczniów. Piękne kostiumy skutecznie to utrudniały. Uczennice z klasy VIII przygotowały zabawne konkursy dla młodszych i starszych, które dostarczyły wszystkim mnóstwo radości i emocji. Energię pozwolił uzupełnić słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zabawę zakończyli uczniowie starszych klas.

Tak rozpoczęliśmy ferie zimowe.

Życzymy wszystkim bezpiecznego, pełnego pozytywnych wrażeń wypoczynku.

• Walentynki

• Z okazji Dnia Świętego Walentego, który obchodzony jest 14 lutego, Samorząd Uczniowski przygotował pocztę walentynkową.

Do ozdobnego pudełka uczniowie klas „0”-VIII wrzucali własnoręcznie wykonane kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek, kolegów i nauczycieli.

Wydarzenie to sprawiło, że ostatni dzień w szkole przed feriami przepełniony był atmosferą serdeczności i przyjaźni.

• Bezpieczny wypoczynek

• Ferie tuż, tuż. W piątek - ostatni dzień przed feriami odwiedzili nas p. Justyna Adamska i p. Dariusz Kaczmarski - policjanci pionkowskiej komendy. Którzy przypomnieli zasady bezpiecznych zachowań w czasie zimowego wypoczynku oraz sposobów postępowania w sytuacjach wystąpienia zagrożenia. Głównym tematem wspólnych rozmów było szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach i w domu. Funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa dzieci w domu podczas nieobecności rodziców, zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Przypomnieli o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym. Szczególną uwagę zwrócili na wady korzystania z internetu, cyberprzemoc i ogólnie pojęte bezpieczeństwo w sieci.

• "#ŻyjDobrze"

• Ostatni tydzień przed feriami upłynął w karnawałowej atmosferze. Podczas długich przerw rozbrzmiewała muzyka i sala gimnastyczna zamieniała się w salę taneczną. Uczennice ze starszych klas przygotowywały każdego dnia inny układ taneczny i zapraszały wszystkich do zabawy. Podczas tanecznych przerw wesoło bawiły się zarówno przedszkolaki jak i ósmoklasiści. Wspólna zabawa oprócz integracji pomogła się odprężyć i zrelaksować. Była również świetną okazją do przygotowania się do balu karnawałowego.

• "Zelektryzowani"

• Rozpoczęliśmy ten tydzień wybuchowo!

W poniedziałkowy, mroźny poranek zagościła do naszej szkoły grupa „ZELEKTRYZOWANI”. Mogliśmy obserwować niecodzienne eksperymenty chemiczne i fizyczne. Młodsi i starsi uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w pokazach. Wszyscy z przejęciem i zaciekawieniem włączyli się do zabawy z gazami – ciekłym azotem, helem. Poznaliśmy ciekawostki dotyczące ich właściwości, które były przekazane w przystępny, pełen humoru sposób. Takie widowisko niewątpliwie nas „zelektryzowało”.

• Góra Grosza

• Po raz kolejny Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole ogólnopolską akcję charytatywną „Góra grosza”. Zebraliśmy ogółem 922,93 zł, które zostały posegregowane, spakowane i wysłane do „Towarzystwa Nasz Dom” w Warszawie.

Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swoich rodzinach.

Pośrednim celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie uczniom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji serdecznie dziękujemy