• Wyniki konkursu ZUCH

• W marcu br. po raz kolejny uczniowie klas I-III naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu ZUCH organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Dziesięcioro śmiałków podjęło niełatwe wyzwanie samodzielnego rozwiązania zintegrowanego sprawdzianu, zróżnicowanego w zależności od klasy, zawierającego 21 pytań o różnej skali trudności. Treść zadań uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej.

Każdy uczeń miał szansę sprawdzenia swoich umiejętności.

Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami. Jeden uczeń z klasy I – Dawid Jankowski został laureatem konkursu, otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

Gratulujemy sukcesu i życzymy radości z udziału w kolejnych konkursach, które rozwijają wyobraźnię i twórcze myślenie dzieci.

• Szkolny Konkurs Recytatorski kl. 0-III

• Kontynuacją naszego książkowego modułu był apel zorganizowany dla wszystkich uczniów szkoły. W trakcie apelu odbył się konkurs recytatorski, na którym zaprezentowali się najmłodsi z naszej szkolnej społeczności. Podczas występów towarzyszyły im ogromne przeżycia.

Popisy młodych recytatorów oceniło jury składające się ze wszystkich nauczycieli. Wybór był bardzo trudny, a decyzja jury następująca:

I miejsce – Aleks Maciąg kl. III, Alicja Witek „0”;

II miejsce – Klaudia Balcerzak kl. III, Nikola Błazik „0”, Oliwia Stój kl. I;

III miejsce – Oskar Kalbarczyk kl. III, Iga Przepiórzyńska „0”.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody za udział.

Książki są skarbnicą wiedzy. Za naszą noblistką Wisławą Szymborską możemy powtórzyć, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła ". Zachęcamy więc - czytajcie dużo i mali, starsi i młodzi, czytajcie codziennie.

• Teatrzyk profilaktyczny

• 13 maja od samego rana czekały nas niespodzianki. W naszej szkole zagościł  Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja ” Magic” z Białegostoku, który zaprezentował dzieciom przedstawienie zatytułowane „Rodzinka jak malinka”.
            Dzięki zabawnym perypetiom bohaterów dzieci uczyły się zachowań prozdrowotnych – zdrowego odżywiania, higieny osobistej i aktywnego spędzania czasu wolnego. Przedstawienie wniosło również wiele wartościowych informacji na temat relacji w grupie - szacunku, tolerancji, akceptacji.

Była to doskonała zabawa z dużą dawką humoru i jednocześnie ważnym przesłaniem.

• W bibliotece i na poczcie

• To był niezwykle aktywny tydzień dla uczniów PSP w Augustowie. Z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia) oraz Dnia Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach, gdzie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji. Poznaliśmy specyfikę zawodu bibliotekarza i utrwaliliśmy zasady korzystania z bibliotek. Jak się okazało, każdy z nas może wśród książek znaleźć te, które są dla niego ciekawe.
            Po wizycie w bibliotece wyruszyliśmy na pocztę. Tam przywitała nas pani Naczelnik - Agnieszka Mąkosa. Zapoznaliśmy się z charakterem pracy listonosza i innych pracowników Poczty Polskiej. Mieliśmy okazję samodzielnie zaadresować koperty i wysłać pozdrowienia do naszych rodziców. Niektórzy z nas przemierzali również czapkę i torbę listonoszkę. Na zakończenie wizyty na poczcie wysłaliśmy nasze listy. Kupiliśmy też pamiątki i zjedliśmy pyszne lody. To był bardzo udany i pouczający wyjazd.

• Nasz ogródek

• Przyroda obudziła się do życia. Zewsząd słychać śpiew ptaków i dźwięki pracujących owadów. Sezon działkowo - ogrodowy w pełni. Z tej przyczyny uczniowie klas 0-III PSP w Augustowie również przygotowali swoje grządki. Dzięki pomocy pana Janusza Cybulskiego, dziadziusia jednego z naszych uczniów, uzupełniliśmy naszą skrzynię świeżym kompostem. Chętnych do przekopywania i wyrównywania nie brakowało. Podczas ogrodniczych zabiegów podziwialiśmy pracujące na grządce dżdżownice. Przypomnieliśmy sobie zasady pielęgnacji roślin i zabraliśmy się do pracy. Zasialiśmy rzodkiewkę i buraki. Zasadziliśmy pomidory, paprykę, selery, pory, cebulę i sałatę. Na zakończenie wszystko solidnie podlaliśmy. Nasza grządka prezentuje się imponująco. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze plony.

• Dzień Strażaka

• Ich przyjazd nie zawsze zwiastuje, że dzieje się coś złego. Tak też było dziś w PSP w Augustowie. Sygnał strażackich syren nie wywołał w nas stresu lecz radość. Nasi dzielni Bracia Strażacy z OSP w Pionkach na czele z prezesem p. Danielem Kupisem świętowali z nami Międzynarodowy Dzień Strażaka. Nie zabrakło ani garści solidnej wiedzy popartej praktyką, ani żartów i dobrej zabawy. Strażacy zaprezentowali swoje umiejętności i przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Każdy z nas mógł zmierzyć się z zadaniami na co dzień przez nich wykonywanymi. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że wysoka sprawność fizyczna, zwinność i rozległa wiedza to podstawa aby zostać strażakiem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspaniałe i owocne spotkanie. Życzymy aby św. Florian czuwał nad Wami i chronił od niepowodzeń.