• Dzień Klocków LEGO

• Potrafią przenieść nas w fascynujący świat. Rozbudzają wyobraźnię, kreatywność, ciekawość. Malutkie, niepozorne, a jednocześnie z nieograniczonym potencjałem - klocki LEGO.

28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Z tego powodu najmłodsi uczniowie PSP w Augustowie zapoznali się z historią powstania tych klocków (https://youtu.be/9gNaJD3t3xM).

Dzieci podjęły również różnorodne wyzwania konstruktorskie, logiczne i sprawnościowe. Wykorzystały klocki Lego Education, które nasza szkoła otrzymała w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Radość z rywalizacji była ogromna.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

• Dzień Babci i Dziadka

• Babcia i Dziadek to jedne z najważniejszych osób w życiu każdego z nas. W pamięci i sercu na zawsze zapada nam ich głos, dotyk dłoni, zapach wspólnie wypijanej herbaty...
            21 i 22 stycznia to nieodzowna okazja do podziękowania im za bezwarunkową miłość, oddanie, wsparcie i edukację.
            Dzieci z PSP w Augustowie wyraziły swoją wdzięczność poprzez krótką inscenizację teatralną, śpiew i taniec.
            Nie zabrakło wspólnego muzykowania, życzeń i prezentów słodzonych uściskami i całusami od najmłodszych.
            Wszystkim Babciom i Dziadziusiom życzymy wielu pięknych chwil spędzonych w towarzystwie ukochanych wnucząt oraz zdrowia i wigoru do wspólnych pasji.

• Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus

• W listopadzie 2022 r. w naszej szkole przeprowadzono ogólnopolskie konkursy „Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus”.

Tytuł laureata uzyskały uczennice:

- Roksana Sztyber kl. VI w konkursie matematycznym;

- Lena Stój i Aleksandra Kupis z kl. V w konkursie z języka angielskiego. Gratulujemy i życzymy uczniom dalszych sukcesów.