• "Moje spotkania z puszczą"

• 24 listopada odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach uroczystość finałowa podsumowująca konkurs „Niezwykły świat roślin – moje spotkanie”. To już XXXII edycja konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z puszczą" organizowanego przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VI Małgorzata Zborowska, która otrzymała wyróżnienie w kategorii plastyka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Pluszowego Misia

• „Jadą, jadą misie, hop, siup, tra la la”... 25 października dojechały także do PSP w Augustowie i towarzyszyły dzieciom z klas " 0" i II podczas zajęć, na których świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia .

Najmłodsi rozpoczęli dzień od misiowego przysmaku. Smakując miodek witali się po misiowemu. Uczniowie poznali historię powstania Pluszowego Misia oraz wzięli udział w sesji zdjęciowej ze swoim przyjacielem. Dzieci i Misie uczestniczyły we wspólnych tańcach, zabawach, grach i pracach plastycznych. Na zakończenie dnia uczniowie poznali misiowych bohaterów sprzed lat - Colargola i Misia Uszatka podczas misiowego seansu filmowego.

To był bardzo sympatyczny dzień.

• "Wolność, naród, ojczyzna"

• „Wolność, naród, ojczyzna” - pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole akademia z okazji niedawnej 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Miała ona uroczystą oprawę z udziałem pocztu sztandarowego i pięknym wykonaniem pieśni patriotycznych przy akompaniamencie muzyki. Całość dopełniła narracja, która odwołując się do słów Jana Pawła II była odpowiedzią i jednocześnie wskazówką dla uczniów, jak w dzisiejszych czasach być patriotą, jak ważna jest wolność, dlaczego naród i ojczyzna to bliskie nam słowa.

Po zakończeniu akademii dzieci obejrzały film pt. „11 listopada”, który przypomniał jeszcze raz okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

• Patriotyzm, Ojczyzna, honor, pamięć, symbole narodowe, poznawanie historii kraju, dbałość o język polski, kultywowanie tradycji – wszystkie te pojęcia wybrzmiały w wierszach prezentowanych przez dzieci podczas Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Był on kolejnym przedsięwzięciem realizowanym przez naszą szkołę w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy recytatorzy pamiętali o właściwej postawie, stroju galowym oraz indywidualnym podejściu do interpretacji utworów. Dlatego też trudnym zadaniem dla jury okazało się wyłonienie zwycięzców. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy za udział w konkursie. Konkurs był na pewno ważną lekcją patriotyzmu.

Podczas przygotowań do konkursu występy uczniów były nagrywane przy użyciu sprzętu, który nasza szkoła otrzymała w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości" (aparat cyfrowy, mikroport, laptop). Dzięki temu dzieci mogły dokonać samooceny prezentowanej postawy oraz sposobu interpretacji utworów poetyckich.

• Dzień Zdrowego Śniadania

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje energię, moc i dobry nastrój na cały dzień. Jednym z nadrzędnych celów szkoły jest kształtowanie postaw prozdrowotnych u dzieci. Najlepiej kiedy robimy to bezpośrednio angażując uczniów. Okazją do wdrażania zdrowych nawyków żywieniowych jest Dzień Zdrowego Śniadania.

Uczniowie klas "0", II i IV PSP w Augustowie pod czujnym okiem swoich wychowawczyń przygotowali pyszne pasty kanapkowe- twarożkową i jajeczną oraz tosty i sandwiche. Przy okazji przygotowywania wspólnego posiłku doskonaliliśmy umiejętność posługiwania się małym sprzętem kuchennym, przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa i doskonaliliśmy zasady kulturalnego spożywania posiłków.
            Było tak pysznie, że na nasze śniadanie skusili się również uczniowie starszych klas. Wszystkim polecamy jeść śniadania. Na zdrowie:)

• "Szkoła do hymnu"

• Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprosiło wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe do udziału w kolejnej edycji akcji „Szkoła do hymnu”.

Już po raz piąty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• Muzeum Wsi Radomskiej

• 3 listopada uczniowie klas IV-VIII wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej na warsztaty z ceramiki. Młodzież podczas zajęć zapoznała się z zasadami i sposobem wyrobu przedmiotów z gliny. Dowiedzieli się również jak ta technika ewoluowała na przestrzeni lat. Każdy z uczestników mógł zrobić z gliny dowolnie wybrany przez siebie przedmiot, który stanowi pamiątkę z warsztatów. Oprócz zajęć z ceramiki uczniowie zwiedzili skansen i obejrzeli bardzo ciekawe wystawy m.in. sprzętu rolniczego. Wyprawa była bardzo interesująca i pouczająca. Wszyscy wrócili z niej radośni i zadowoleni.