• "Warsztaty ekologiczne"

• 19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ekologicznych w Izbie Dydaktyczno-Muzealnej w Augustowie pod przewodnictwem Pani Aleksandry Kołacz z Kozienickiego Parku Krajobrazowego.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, które związane były z 29. edycją Akcji Sprzątania Świata. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że taka inicjatywa jest szalenie potrzebna ponieważ śmieci jest coraz więcej. Należy pamiętać jak ważne dla czystego środowiska są tego typu akcje. Dbając o środowisko dbamy o nasz wspólny dom - Ziemię. Bardzo ważna jest selektywna zbiórka odpadów i ich segregowanie.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z odbytych zajęć i z wielką chęcią wezmą w nich udział za rok. Po warsztatach wszyscy ze smakiem zjedli gorące kiełbaski i ogrzali się przy ognisku.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Mała, zwykła, niepozorna KROPKA. 15 września uczniowie PSP w Augustowie celebrowali jej międzynarodowe święto. Dzieci poznały historię Vashti i wraz z małą bohaterką budowały wiarę we własne możliwości, odkrywały swoje mocne strony i uzdolnienia w kropkowych zadaniach. Kodowanie, łamigłówki, układanki i malowanie sprawiły wszystkim wiele radości.

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• 11 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Został on ustanowiony przez Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w 2000 roku. Jego celem jest promowanie znaczenia pierwszej pomocy przedmedycznej w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

Często nasza decyzja o podjęciu choćby znikomej pomocy osobie zagrożonej może wpłynąć na jej losy. Może zaważyć na jej zdrowiu, a nawet życiu.
            Chcąc rozwijać umiejętności w tym zakresie w dniu 14 września uczniowie PSP w Augustowie uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z OSP w Pionkach. Wykwalifikowani druhowie przeprowadzili dla nas lekcje pierwszej pomocy. Przypomnieliśmy sobie wszystkie podstawowe wiadomości i zasady.
            Jeszcze raz serdecznie dziękujemy strażakom z OSP w Pionkach na czele z prezesem - panem Danielem Kupisem.